کار با میکروسمنت چگونه است ؟

0
225
میکروسمنت

میکروسمنت یک محصول کاملا جدید در زمینه دکوراسیون ساختمان می باشد، که مواد تشکیل شده این ماده از سیمان مخصوص میکروسمنت که متشکل از پودرسفید سیمان و پلیمر مایع درست شده است . که با محصول جدید پراتا به یک میکروسمنت کاملا خمیری شکل با رنگهای مختلف دست پیدا خواهید کرد.

حال برای اجرای کار میکروسمنت باید همانند نقاشی ساختمان اول باید زیرکار را کاملا درست کنید و سپس شروع بکار با میکروسمت را انجام دهید.

با میکروسمنت امکان اجرای کار در هر مکانی که مد نظر شما باشد امکان پذیر است همانند کف دیوار ، سقف، کابینتها و … ضخامت ایجاد شده بوسیله میکروسمنت کار شده بیش از 2 تا 4 میلیمتر نمی باشد به همین علت دیگر نیازی به کوتاه کردن دربها نمی باشد.

در هنگام کار با میکروسمنت به دمای محیط هم توجه داشته باشید چرا که دمای کاربردی میکروسمنت بین 10تا28 درجه سانتیگراد باید باشد . توجه داشته باشید در محیطی که دمای آن کمتر باشد میکروسمنت به کار نمی چسبد و به مشکلات عدیده ای برخواهید خورد.

در هنگام کار کردن با مواد میکروسمنت از ابزاری همچون ماله های مخصوص استفاده شود که بهترین برند ابزار کار میکروسمنت برند مارمورینو می باشد . که بوسیله ماله های مخصوص که ضخامتی کمتر از 1 میلیمتر را روی سطح کارتون ایجاد خواهید کرد و با حرکات دست سریع در جهات مختلف این مواد را بر روی سطح پخش کنید و بنا به سلیقه و نوع طرح انتخابی قابلیت ایجاد طرحهای مختلف را خواهید داشت.

بعد از اتمام کار اولیه میکروسمنت نیاز به خشک شدن دارند که معمولا بین 4 تا 5 ساعت زمان می برد و سپس بوسیله دستگاه سنباده برروی میکروسمنت کار شده سنباده می زنید تا سطح کاملا یکسان و یکدستی را به شما ارائه دهد.

توجه داشته باشید بعد از سنباده زدن سطح مورد نظر را کاملا تمیز کنید تا غباری بر روی آن باقی نماد و سپس دست دوم را هماند دست اول شروع کرده و میکروسمنت را با نهایت ظرافت در روی کارتان بزنید.

بعد از هر اجرای کار میکروسمنت نیاز به سنباده زدن دارد .البته توجه  کنید حتما باید میکروسمنت اجرا شده خشک و تمیز باشد.

در انتهای کار برای حفاظت از میکروسمنت اجرا شده که باعث طول عمر و کیفیت بالا محصول گردد باید از لایه محافظ استفاده شود. این لایه محافظ از دو ترکیب سفت کنند و محافظت کننده که بر پایه پلی اورتان تشکیل می شود و با اجرای این محصول بر روی میکروسمنت کارشده  باعث ضدآب و ضد خش شدن محصول می گردد . که همین امر طول عمر و کیفیت سطح میکروسمنت ها ی کار شده را بیشتر خواهد کرد.